Pro návštěvu do prodejního centra je nutné se objednat. Tel.: 724 486 044

Paruka a péče o ni

EPITA_DD_PARUKA_TAKE_WHITEMIX_CP

Péče o model paruky je velmi důležitá, aby si paruka udržela svůj původní přirozený lesk i tvar.

  1. 1-2 lžíce šamponu rozmíchejte v 1 litru vlažné vody. Paruku otočte vlasem dovnitř a vložte do připravené lázně na 5 minut paruku. V žádném případě netřete a neždímejte. Po 5 minutách model opláchněte vlažnou vodou.

  2. Ve vlažné vodě rozmíchejte 1-2 lžíce přípravku balzam a model vložte do roztoku nejméně na 10 minut. Již NEOPLACHUJTE! Šetrným mačkáním lehce vysušte v ručníku a za zadní část pověste na šňůru a a upevněně dvěma kolíčky. Vlastníte-li skládací stojan na paruku z umělé hmoty, nechte model uschnout na něm. Není vhodné sušení na polystyrenové hlavě, protože doba schnutí se prodlužuje a vlas se nenačechrá.

  3. Nechte volně uschnout, vyvarujte se vysokých teplot, v žádném případě NEFENUJTE, NEKULMUJTE a mokrý model NEPROČESÁVEJTE! Pozor na páru z trouby a z hrnců při vaření.

  4. Již suché vlasy nastříkejte kondicionérem, který obsahuje ochranný UV faktor působící proti lámavosti. Koncidionér prodlužuje životnost modelu, zabraňuje elektrizování vlasů, dodává jim přirozený lesk a zabraňuje zacuchávání. Po každém použití paruky je dobré ji nasucho nastříkat, především se to týká dlouhých vlasů.

  5. Po zpevnění účesu a přirozený lesk lze použít pouze speciální lak na vlasy Haarspray.

  6. Původní přirozený lesk u starší paruky lze obnovit nastříkáním přípravku Glanzspray.

  7. Vyvarujte se nešetrného zacházení s modelem (tj. časté kartáčování, tření o límec kabátů nebo o opěrné plochy). Paruku odkládejte na polystyrenové hlavy nebo stojánky.

 

Dodržíte-li tento postup na údržbu paruky, určitě budete spokojené!